Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Pro uživatele Institucionální přihlášení

Institucionální přihlášení

Přihlášení účtem z domovské organizace nebo účty mojeID, Facebook

V JIB je možné se přihlašovat účtem z domovské knihovny, univerzity. Díky institucionálnímu přihlášení (Shibboleth) jsou v JIB pro dostupné el. zdroje, které knihovna či univerzita předplácí, ať už s JIB uživatel pracuje odkudkoli.

Institucionální přihlášení v JIB využívají například Národni knihovna České republiky, Moravská zemská knihovna v Praze, Moravskoslezská knihovna v Ostravě, Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové nebo Univerzita Karlova.

 

WAYF

 

 

Pří linkování na plné texty SFX JIB využívá institucionální přihlášení a propojené identity uživatelů pomocí služby Perun eduID.cz.

 

 

SFX - volba instituce 2

 

 

Přihlášení účtem mojeID

 

Přihlášení účtem mojeID je alternativnou k přihlášení lokálním účtem. Nemusíte si pro práci s JIB vytvářet lokální účet, ale můžete použít Váš účet mojeID. Účet mojeID využite také například k přihlášení do čtenářského konta v Moravské zemské knihovně

v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích, v Městské knihovně v Praze, v Městské Knihovně Sedlčany a u řady dalších služeb

 

Účet mojeID si můžete založit zde: Zalozit ucet mojeID

 

Přihlášení účtem Facebook

 

Přihlášení facebookovým účtem je alternativnou k přihlášení lokálním účtem. Nemusíte si pro práci s JIB vytvářet lokální účet, ale můžete použít Váš účet na Facebook.

Pokud účet mojeID ještě nemáte, můžete si jej založit. Účet Facebook využite také například k přihlášení u internetových knihoven Scribd, 24Symbols, internetových hudebních knihoven Spotify, Deezer, MusicJet i u řady dalších služeb.

 

 

Připravujeme také přihlášení účty LinkedIn a Google pro uživatele knihoven, které namísto institucionálního přihlášení využívají pro práci s JIB přímého přístupu a vzdáleného přístupu přes proxy. Uživatelé si tak pro personalizované služby JIB nebudou muset zakládat lokální účet, použijí již svůj stávající účet obdobně jako u přihlášení účtem mojeID nebo Facebook.

 

 

 

 

 

 

Akce dokumentů