Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Akademické zdroje v JIB

Akademické zdroje v JIB

Nově přidané univerzitní zdroje v JIB a JIB+

V minulém příspěvku o nových zdrojích v JIB a JIB+ jsme Vám představili nově zapojené databáze Amerického patentového a známkového úřadu a slíbili jsme článek o nově přidaných univerzitních zdrojích.

Primo Central Index jsme rozšířili o databáze 2 prestižních univerzit, a to University of London a University of California, Los Angeles (UCLA). 

  • British History Online (BHO) - Free Content - digitální knihovna založená organizací Institute of Historical Research (University of London). Obsahuje klíčové primární a sekundární zdroje historie Británie a Irska; důraz je kladne především na období 1300 - 1800. Tato kolekce obsahuje veškerý volně dostupný obsah z platformy BHO. 
  • British History Online (BHO) - digitální knihovna obsahuje veškerý obsah z platformy BHO; některé zdroje vyžadují předplatné pro přístup k plným textům (Premium Content subscription).
  •  Archive of Popular American Music (APAM) - výzkumná kolekce hudební knihovny Kalifornské univerzity pokrývající historii populární hudby v USA od roku 1790 až do současnosti. Digitální archiv poskytuje přístup k digitální podobě hudební tvorby pro divadlo, film, rozhlas a různé žánry (např. blues, country, populární hudba atd.)

Uvedené zdroje naleznete v JIB - Zahraniční články a JIB+.  

Akce dokumentů