Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky ebrary aplikace pro iPad, iPhone a iPod Touch

ebrary aplikace pro iPad, iPhone a iPod Touch

Poděkování za desetiletí přízně

Zítra uplyne 10 let od veřejného spuštení Jednotné informační brány. Jako součást poděkování za desetiletí přízně přinášíme tip na novou službu k elektronickým knihám v Národní knihovně.

 

Národní knihovna má ve svém fondu přes 70 000 elektronických knih dodávaných ebrary. E-knihy je možné plnotextově prohledávat, číst on-line a stahovat si pro čtení off-line v aplikaci ebrary pro iPad, iPhone a iPod touch. Stažené e-knihy jsou automaticky vráceny po 14 dnech. E-knihy je možné vrátit dříve a ušetřit místo pro stažení dalších e-knih. V aplikaci se můžete přihlašovat svým facebookovým účtem. Facebookový účet je před tím potřeba propojit s účtem u ebrary při přihlášení na webu přes Shibboleth. Služba je k dispozici všem registrovaným čtenářům Národní knihovny. 

 

Studenti a zaměstnanci Univerzity Karlovy v Praze mohou využít také rozšířenou kolekci e-knih ebrary předplácenou knihovnami UK - Academic Complete a rozšíření. Pro přístup ke kolekci e-knih Univerzity Karlovy je potřeba facebookový učet propojit při přihlášení přes Shibboleth s účtem z Univerzity Karlovy.

 

Během letošního roku Vám v JIB nabídneme komfortní seznamy e-knih dostupných v Národní knihovně a v knihovnách zapojených v projektu JIB obdobně jako již nabízíme seznamy e-časopisů.

 

Přejeme hezký čtenářský víkend :-) 

 

 

 

 

Akce dokumentů