Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Elektronická knihovna ebrary v JIB

Elektronická knihovna ebrary v JIB

Do JIB zapojen nový licencovaný zdroj - multioborová elektronická knihovna ebrary

Do JIB byla přidána multioborová plnotextová elektronická knihovna ebrary Academic Complete, která obsahuje více než 70 000 titulů z 16 klíčových oblastí aktuální zahraniční akademické literatury. Ebrary patří mezi důležité informační zdroje pro podporu vědy, výzkumu a vysokoškolského studia.

Databáze pokrývá široké spektrum oborů, nalézt zde můžete publikace z politologie, historie, ekonomiky a managementu, lingvistiky a literární vědy, práva a mezinárodních vztahů, přírodních věd, psychologie, náboženství a filosofie, sociologie a antropologie.
Kolekce obsahuje publikace předních světových akademických nakladatelství, v prvé řadě amerických a britských univerzit (Yale University Press, University of California Press, Oxford University Press, Cambridge University Press, Manchester University Press apod.), ale i jiných renomovaných nakladatelů vědecké literatury (Brill Academic Publisher, Greenwood Press, John Benjamins Publishing, Kluwer Academic Publishing, Springer a další). 

Databáze ebrary je dostupná v Profi hledání ve všech oborových kategoriích, nalézt ji můžete také v kategorii Digitální knihovny a E-zdroje. 

Ebrary v JIB je možné využívat v Národní knihovně ČR, uživatelé NK ČR mají k databázi přístup také po přihlášení do svého konta JIB přes Shibboleth .

 

Akce dokumentů