Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana

Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana

Nabídka JIB byla rozšířena o katalog a další regionální databáze Knihovny B.B. Buchlovana v Uherském Hradišti

Katalog Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana umožňuje vyhledávání v článcích, AV médiích, brožurách, elektronických zdrojích, knihách, kompletech periodik, periodikách, zvukových knihách, zvukové čítance, regionálních autoritách a regionálních dokumentech. Katalog obsahuje i záznamy o knihách místních a obecních knihoven regionálního knihovního systému Clavius REKS. Na hlavní stránce katalogu jsou uvedeny odkazy na on-line katalogy profesionálních knihoven okresu i na jednotlivé katalogy knihoven regionálního knihovního systému.

Článková bibliografie je zaměřena na články s regionální tematikou excerpované z periodik, která knihovna odebírá.

Databáze autorit obsahuje záznamy (včetně biografických materiálů) o osobnostech, které jsou spjaty s územím svojí činností nebo původem – buď se v regionu narodily, žily, nebo v něm působily. Uživateli poskytuje informace o datu a místu narození a úmrtí, místu, čase a oborech působení, a o zdrojích těchto údajů, další důležité/zajímavé informace mohou být uvedeny v poznámce. Nativní rozhraní katalogu dále umožňuje vytvoření kalendária výročí (narození, úmrtí) ve zvoleném časovém období; kliknutím na odkaz "Hledej výskyt této autority v katalogu" se uživateli nabídne seznam titulů vyhledané autority, které jsou ve fondu Knihovny BBB.

Katalog knihovny a databázi autorit naleznete v Profi hledání ve speciální kategorii Knihovny v ČR (hledání), databáze článků je zařazena do speciální kategorii České články - regionální.

Akce dokumentů