Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Nové číslo Informačního zpravodaje JIB

Nové číslo Informačního zpravodaje JIB

Zajímá Vás, co se v rámci Jednotné informační brány událo v roce 2010 a co jsme pro Vás připravili v roce letošním? Přečtěte si nové číslo Informačního zpravodaje JIB, které právě vychází.

Nové číslo Informačního zpravodaje JIB

Zpravodaj Zima 2011

Dlouho očekávané 11. číslo Informačního zpravodaje JIB je věnováno především technologii Shibboleth a jejímu využití při práci s licencovanými elektronickými zdroji v rámci SFX Jednotné informační brány. Ve zpravodaji naleznete bližší informace o Shibboleth, výhodách této technologie, možnostech autentizace u elektronických zdrojů dostupných v SFX JIB a také přehledný návod jak lze databáze prostřednictvím Shibboleth využívat.

Další příspěvek informuje o nástroji Primo Central, který byl v prostředí JIB právě dnes aktivován jako prohledatelný zdroj. V textu naleznete podrobnější informace o Primo Central, jeho obsahu a možnostech využití při vyhledávání v JIB.

Informační zpravodaj JIB také nabízí přehled prohledatelných i odkazových zdrojů, které jsme v minulém roce v rámci JIB zapojili.

Ani v tomto čísle nezůstanete ochuzeni o statistické údaje týkající se vyhledávání v JIB a také přebírání záznamů v roce 2010.

Zpravodaj si stáhněte pomocí odkazů níže.

Příbuzné položky
Akce dokumentů