Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Nové číslo Informačního zpravodaje JIB

Nové číslo Informačního zpravodaje JIB

Zajímá Vás, co se v rámci Jednotné informační brány událo v roce 2011? Přečtěte si nové číslo Informačního zpravodaje JIB, které právě vychází.

Nové číslo Informačního zpravodaje JIB

Zpravodaj Zima 2011 / 2012

12. číslo Informačního zpravodaje JIB zaměřilo svou pozornost na několik témat spojených s uplynulým rokem Jednotné informační brány, symbolicky tak vychází téměř přesně rok po vydání čísla předchozího.

Od podzimu 2011 je v JIB přístupná experimentální báze ANL+, která obsahuje informace o článcích z českých novin, časopisů a dalších pokračujících zdrojů od roku 2011. Aktuální Informační zpravodaj JIB přináší přehlednou charakteristiku jednotlivých zdrojů, z nichž jsou čerpána data pro ANL+ a také výhled na rozšíření tohoto projektu v roce 2012, zejména pokud jde o obohacování záznamů dodávaných do ANL+.

Pro registrované uživatele NK ČR a studenty a zaměstnance Univerzity Karlovy jsme na poslední den loňského roku připravili, doufáme vítaný, dárek, v podobě komfortnějšího využívání licencovaných elektronických zdrojů v prostředí Jednotné informační brány a oborových bran. Tito uživatelé mohou nyní díky pokroku v implementaci technologie Shibboleth využívat pro přihlášení do JIB a oborových bran své již existující účty v NK ČR či UK, výhody přihlášení pomocí těchto účtů NK/UK podrobněji popisuje příspěvek.

Řadu novinek přinesl loňský rok i v oblasti SFX, ať jde již o novou verzi tohoto nástroje, novinky v implementaci Shibbolethu nebo rozšíření služby bX do databází Elsevier.

Jednotná informační brána se i v 10. roce svého života stále rozrůstá, ani v tomto čísle jsme tedy nevynechali přehled volných a licencovaných zdrojů, které byly v roce 2011 do JIB nově zapojeny.

Standardní "tečkou" na závěr jsou jako vždy statistické údaje týkající se vyhledávání v JIB a také přebírání záznamů v roce 2011.

Zpravodaj si stáhněte pomocí odkazu níže.

Příbuzné položky
Akce dokumentů