Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Nové zdroje v JIB a JIB+

Nové zdroje v JIB a JIB+

Během léta přibyly do Primo Central Indexu nové zdroje, ve kterých můžete vyhledávat v JIB – zahraniční články a v JIB+. Vybrali jsme pro Vás ty nejzajímavější a věříme, že v nich naleznete obor, který pro Vás bude zajímavý a užitečný.

Následující přehled má podobu „poskytovatel zdroje“ – „název zdroje“ – „stručný popis“.

  • American Museum of Natural History - American Museum of Natural History Research Library – knihovna byla založena spolu s muzeem již roku 1869 a dnes se řadí k největším knihovnám ve svém oboru na světě.
  • National Academy of Sciences – PNAS ( Proceedings of the National Academy of Sciences) – obsahuje výzkumné práce a novinky ve vědních oborech, komentáře, recenze a informace o akcích Národní akademie věd; je zastoupena široká škála oborů.
  • National Academies Press - National Academies Press Free eBooks – nakladatelství bylo vytvořeno pro potřeby publikování National Academy of Sciences a v tomto zdroji je indexováno přes 5 000 titulů.
  • United Kingdom Serials Group - United Kingdom Serials Group – cílem je vytvoření komunity pro sdílení a výměnu vědeckých informací ve formě zpráv, výzkumů či odborných publikací.  
  • American Medical Association - American Medical Association Journals; The JAMA Network – zdroje obsahují stěžejní periodikum „Journal of American Medical Association“ spolu s jeho několika specializovanými odnožemi a další periodika AMA.

 

V příštích novinkách Vám představíme zdroje, které jsou již v JIB, resp. JIB+ zapojeny, ale do Primo Central Indexu poskytly velmi zajímavé databáze. Těšit se můžete např. na nové databáze Cambridge či Oxford University Press nebo Proquestu.  

Akce dokumentů