Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Nové zdroje zapojené do indexu Primo Central

Nové zdroje zapojené do indexu Primo Central

O indexu Primo Central, který naleznete nejenom v JIB, ale pro jeho využívání slouží především JIB+, již jistě víte. Index zobrazuje informace z řady volných i licencovaných článkových databází.

Nejnověji byly do indexu zapojeny zcela nové zdroje:

  • HBO Kennisbank - databáze nabízí přístup k volně dostupným článkům, vysokoškolským pracím, studím a publikacím studentů i zaměstnanců více než 20 nizozemských univerzit. Záznamy pokrývají obory humanitních věd, výchovy a vzdělávaní či aplikovaných věd.  
  • Newnonmun - jedná se o kolekci článků korejského nakladatelství Hakjisa. Naleznete zde články s tématy psychologie, politiky, výchovy či sociální péče.
  • Delpher Boeken Basiscollectie (1781-1800) - portál nabízející holandské historické texty. Jedná se o volně dostupné knihy z holandsky mluvících regionů za období 1781-1800, zabývající se především náboženskou, politickou či literární tématikou.
  • Norwegian and Nordic index to periodical articles (Norart) - databáze vytvářená Národní knihovnou Norska obsahuje přes 550 000 záznamů o článcích, které publikuje přibližně 460 norských a severských periodik; z toho je 120 vědeckých titulů. 

 

 

 

 

Akce dokumentů