Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Primo Central nabízí nové zdroje

Primo Central nabízí nové zdroje

Všechny uživatele, kteří v rámci Jednotné informační brány využívají souhrnný index Primo Central, jistě potěší zpráva, že konfigurace Primo Central Free byla obohacena o nové zdroje. Významnou část novinek tvoří zdroje Kongresové knihovny:

Library of Congress Digitized Serials

Library of Congress Photos

Library of Congress Still Visual Materials

Library of Congress Printed Ephemera Selections

Library of Congress Maps, Atlases

Library of Congress Collections of Historical Content

Library of Congress Motion Pictures

Library of Congress Sheet Music

 

Dalším přidaným zdrojem je Directory of Open Access Books (DOAB), prostřednictvím kterého lze vyhledávat a získávat plné texty knih z akademického prostředí přístupných v rámci tzv. "otevřeného přístupu" neboli "open access".

Oblast ekonomických věd je zastoupena repozitářem RePEc (Research Papers in Economics), resp. jeho součástí EconPapers. Uživatelé zde mohou vyhledávat v sekci "Working Papers", většinu dokumentů je také možné získat v plném textu.

Do licencovaných online zdrojů předplácených Národní knihovnou ČR (Primo Central NK ČR) byl nejnověji do databáze SpringerLINK přidán Springer Protocols.

V obou konfiguracích Primo Central je možné vyhledávat v Snadném hledání prostřednictvím přednastavených skupin zdrojů a v Profi hledání, kde je při vyhledávání mohou uživatelé kombinovat s dalšími zdroji.

Akce dokumentů