Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Shibboleth u JIB

Shibboleth u JIB

Federativní autentizace u Jednotné informační brány

Shibboleth u JIB

Logo Shibboleth

Databáze EBSCOhost, Elsevier Science Direct, databáze na platformě WilsonWeb a databáze ISI Web of Knowledge jsou v SFX JIB aktivovány pro prostředí federativní autentizace pomocí SAML/Shibboleth. Uživatelé všech organizací, které jsou členy České akademické federace identit eduID.cz a které si předplácí uvedené databáze, mohou s SFX JIB v prostředí Shibboleth pracovat. Čtenáři Národní knihovny mohou u SFX JIB v prostředí Shibboleth pracovat také s databázemi ebrary, Gale a Oxford Reference Online.

Shibboleth uživatelům přináší možnost přihlásit se účtem u své domovské organizace, využít jednotné přihlášení ke všem el. zdrojům, komfortní a intuitivní prostředí pro práci s el. zdroji z domova stejně jako ze školy nebo z knihovny.

Během 2011 bude přihlášení v prostředí Shibboleth doplněno u MetaLib JIB. U SFX JIB bude pro prostředí Shibboleth upravena aktivace dalších zpřístupňovaných databází. Knihovnám s registrovanými službami JIB doporučujeme zavedení autentizace pomocí Shibboleth a zapojení do federace eduID.cz. Čtenáři vaší knihovny pak budou moci v JIB používat účet z vaší knihovny a budou moci plnohodnotně využít všech služeb JIB, které pro prostředí Shibboleth budou během 2011 optimalizovány.

Podporu pro Shibboleth a provoz České akademické federace identit eduID.cz zajišťuje CESNET. Na stránkách eduID.cz najdete podrobné informace k Shibboleth, návody a kontakty pro případné konzultace.

 

 


Akce dokumentů