Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Souborný katalog služby eBooks on Demand zapojen do JIB

Souborný katalog služby eBooks on Demand zapojen do JIB

Katalog služby EOD je klasickým bibliografickým katalogem a digitální knihovnou zároveň

Evropské  knihovny se rozhodly uživatelům zpřístupnit tituly ze svých fondů  vydané v letech 1500 - 1900 pomocí služby eBooks on Demand (EOD).  Principem služby je, že uživatelé si mohou objednat digitalizaci knihy a knihovna, která daný titul vlastní, ji zdigitalizuje a zašle uživateli prostřednictvím EOD servisní sítě. Zdigitalizovaná kniha se stává součástí digitální knihovny dané instituce, která digitalizaci provedla a po určité době je zveřejněna, a tedy i zpřístupněna pro ostatní uživatele.

K projektu se již připojilo přes 20 evropských knihoven, mezi české zástupce patří Knihovna Akademie věd ČR, Moravská zemská knihovna v Brně, Národní technická knihovna, Vědecká knihovna v Olomouci a nejnověji také Národní knihovna ČR.   

V souborném katalogu služby EOD můžete nalézt jak tituly, které jsou určeny k digitalizaci, tak již digitalizované knihy. V Jednotné informační bráně je katalog EOD zapojen jako zdroj "Search and Link" (Vyhledej a odkaž), tzn. že zadání dotazu a vyhledávání probíhá v JIB, nalezené výsledky se pak zobrazují přímo v katalogu EOD.

Katalog EOD naleznete v JIB v Profi hledání v kategorii Nové zdroje, Digitální knihovny a Zahraniční knihovny/Evropa. 

Akce dokumentů