Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Souborný katalog WorldCat

Souborný katalog WorldCat

WorldCat nabízí vyhledávání dokumentů z katalogů knihoven celého světa

Katalog WorldCat je neobsáhlejším a nejúplnějším katalogem na světě. Obsahuje 110 milionů bibliografických záznamů knih, periodických publikací, článků, videozáznamů, zvukových nahrávek, elektronických knih, not, genealogických odkazů, kulturních artefaktů, digitálních objektů, webových stránek atd. U každého záznamu je možné snadno zjistit, ve které nejbližší knihovně se dokument nachází. Záznamy jsou katalogizovány v mnoha jazycích (více než 470 jazyků ze 112 států a oblastí), mj. např. arabštině, bengálštině, čínštině, cyrilici, řečtině, hebrejštině. WorldCat obsahuje také záznamy více než 40 katalogů národních knihoven. Na tvorbě WorldCat se mohou podílet i jednotliví uživatelé, kteří mají možnost přidat k dokumentům svoje hodnocení, recenzi, faktické poznámky nebo obsah.

Zdroj je zapojen jako "Search and Link" (Vyhledej a odkaž), tzn. že zadání dotazu a vyhledávání probíháv JIB, nalezené výsledky se pak zobrazují přímo v originálním prostředí vybraného zdroje.

Katalog WordCat naleznete v Profi hledání, v kategorii Zahraniční knihovny >> Amerika a také ve všech 24 předmětových kategoriích >> Obecné.

Akce dokumentů