Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Statistiky SFX JIB za 2015

Statistiky SFX JIB za 2015

Statistické reporty využití SFX JIB za 2015

Na Info portálu JIB jsou vystavené statistické reporty využití SFX JIB za 2015.

Nejvíce uživatelé na linkovací server přistupují přímo z OPACů knihovních katalogů, které využívají službu automatického obohacení MARC záznamů - "MARCIt!" Druhý nejvyužívanější zdroj je Elsevier Scopus, u kterého sehrává SFX klíčovou roli v prolinkování mezi abstrakty a plnými texty. Na třetí příčce se umístil paralelní vyhledávač MetaLib JIB sloužící k vyhledávání článků napříč databázemi. Na předních příčkách se umístily seznamy e-časopisů JIB, Google Scholar, Citation Linker JIB a seznamy e-knih JIB. Významým zdrojovým systémem jsou rovněž databáze na platformě EBSCOhost.

Nejvyužívanějším cílem, tedy databází, na kterou je z SFX nabídky vedeno nejvíce spojení, je kolekce Open Access časopisů. Druhé nejvyšší využití má služba vyhledání dokumentu v knihovnách pomocí MetaLib JIB. Z licencovaných databází jsou nejvyužívanější EBSCOhost Academic Search Complete a Elsevier Science Direct.

Stějně jako minulých letech je v SFX JIB nejvyužívanějším časopisem digitalizovaná verze Rudého práva. České tituly jako Československá psychologie,  Literární noviny, Chemické listy, Umění, Česká literatura vykazují v SFX JIB tradičně vysoký zájem uživatelů. Nejpopulárnějšími zahraničními tituly jsou PLoS ONE, Nature, Journal of biological chemistry.

Akce dokumentů