Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Zdroje Ústavu mezinárodních vztahů

Zdroje Ústavu mezinárodních vztahů

Do JIB byly zapojeny 3 nové odborné zdroje (monografie, periodika a články) zaměřené na oblast mezinárodních vztahů a s nimi související problematiku

Zdroje Knihovny Ústavu mezinárodních vztahů se zabývají tematikou mezinárodních vztahů, mezinárodní bezpečnosti, evropské integrace a vývojem v konkrétních zemích a regionech světa.

Katalog monografií obsahuje kromě knižních dokumentů také sborníky, ročenky a drobné tisky (včetně elektronických zdrojů). Nejstarší tituly jsou z přelomu 19. a 20. století, jádrem kolekce jsou knihy vydané od 2. poloviny 20. století. Záznamy jsou výběrově doplňovány anotacemi, obsahy, bibliografickými údaji o recenzích a případně i odkazy na plný text.

Katalog periodik obsahuje cca 500 titulů českých a především zahraničních časopisů, nejrozsáhlejší komplety archivovaných periodik zahrnují více než 70 ročníků.

Databáze článků nabízí záznamy zahraničních a českých článků i kapitol v knihách. Záznamy jsou doplňovány odkazy na plný text, pokud je dostupný na internetu.

Tyto zdroje naleznete v Profi hledání v předmětové kategorii Politické vědy, katalog monografií a katalog periodik také ve speciální kategorii Knihovny v ČR (hledání) – Speciální knihovny. Databáze článků je rovněž zařazena ve speciální kategorii České články.

Akce dokumentů