Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod O projektu Projekt JIB

Projekt JIB

Informace o zabezpečení JIB

Jednotná informační brána integruje velké množství heterogenních informačních zdrojů, databází. Ladění vzájemného propojení je náročný proces. Ne vždy je propojení vyladěno optimálně, ne vždy připojený informační zdroj pracuje bez problémů. Narazíte-li na problém při využití některého z informačních zdrojů, kontaktujte, prosím, helpdesk. Připomínky k funkcím JIB rovněž velmi vítáme.

JIB je společným projektem Národní knihovny ČR a Univerzity Karlovy. Tým pracovníků NK ČR a UK zajišťuje provoz JIB. K projektu Jednotné informační brány jsou připojeny další významné české knihovny z České a Slovenské republiky, jejichž čtenáři používají JIB k vyhledávání v licencovaných i volných informačních zdrojích.

Knihovny, které mají zájem se  do projektu JIB zapojit, jsou srdečně vítány. Zájemce prosíme, aby kontaktovali helpdesk.

 

Podrobnější informace o projektu můžete najít v následujících dokumentech:Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku (Žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu samostatného oddělení umění a knihoven pro rok 2018)


Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku (Žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu samostatného oddělení umění a knihoven pro rok 2017)


Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku (Žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu samostatného oddělení umění a knihoven pro rok 2016)


Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku (Žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu samostatného oddělení umění a knihoven pro rok 2015)
 
 
Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku (Žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu samostatného oddělení umění a knihoven pro rok 2014)
 
 
 
Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku (Žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu samostatného oddělení umění a knihoven pro rok 2013)


Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku, budování oborových informačních bran a zastřešení projektu ANL a ANL+ (Žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu samostatného oddělení umění a knihoven pro rok 2012)

 

 
Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku, zpřístupnění informačních zdrojů Národní knihovny České republiky a českých webových zdrojů. Zpřístupnění informačních zdrojů prostřednictvím Jednotné informační brány (projekty VISK 8/B - 2011)


Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku, zpřístupnění informačních zdrojů Národní knihovny České republiky a českých webových zdrojů. Zpřístupnění informačních zdrojů prostřednictvím Jednotné informační brány (projekty VISK 8/B - 2010)

 

Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku, zpřístupnění informačních zdrojů Národní knihovny České republiky a českých webových zdrojů. Zpřístupnění informačních zdrojů prostřednictvím Jednotné informační brány (projekty VISK 8/B - 2009)

 

Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku, zpřístupnění informačních zdrojů Národní knihovny České republiky a českých webových zdrojů. Zpřístupnění informačních zdrojů prostřednictvím Jednotné informační brány (projekty VISK 8/B - 2008)

 

Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku, zpřístupnění informačních zdrojů Národní knihovny České republiky a českých webových zdrojů. Zpřístupnění informačních zdrojů prostřednictvím Jednotné informační brány (projekty VISK 8/B - 2007)

 

Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku, zpřístupnění informačních zdrojů Národní knihovny České republiky a českých webových zdrojů. Zpřístupnění informačních zdrojů prostřednictvím Jednotné informační brány (projekty VISK 8/B - 2006)

 

Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku, zpřístupnění informačních zdrojů Národní knihovny České republiky a českých webových zdrojů. Zpřístupnění informačních zdrojů prostřednictvím Jednotné informační brány (projekty VISK 8/B - 2005)

 

Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku, zpřístupnění informačních zdrojů Národní knihovny České republiky a českých webových zdrojů. Zpřístupnění informačních zdrojů prostřednictvím Jednotné informační brány (projekty VISK 8/B - 2004)

 

Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku, zpřístupnění informačních zdrojů Národní knihovny České republiky a českých webových zdrojů. Zpřístupnění informačních zdrojů prostřednictvím Jednotné informační brány (projekty VISK 8/B - 2003)

 

Zajištění provozu Jednotné informační brány v celonárodním měřítku a zpřístupnění informačních zdrojů Národní knihovny České republiky a dalších českých institucí (projekty VISK 8/B - 2002)

         Další informace

Výzkumný záměr Budování vzájemně kompatibilních informačních systémů pro přístup k heterogenním informačním zdrojům a jejich zastřešení prostřednictvím Jednotné informační brány

 

Jednotná informační brána pro hybridní knihovny (projekt Národní knihovny ČR a Univerzity Karlovy)

 

Portál STM (projekt Státní technické knihovny)

Akce dokumentů