Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod O projektu Statistiky Statistiky SFX za 2012

Statistiky SFX za 2012

Zajímavé statistické reporty využití SFX v roce 2012

Zobrazené grafy znázorňují využití linkovacího serveru SFX JIB a jeho služeb za rok 2012. Ve všech statistikách jsou prezentována skutečná prokliknutí uživatelů na vybrané služby. Uvedená čísla reprezentují pouze přístupy v rámci serveru SFX JIB a neodráží celkové využití databází (např. při přímém přístupu přes jednotlivé platformy poskytovatelů).

 

Využití SFX JIB

Pristupy

 

Celkový počet skutečných prokliknutí na libovolné služby zobrazené v menu SFX JIB.

 

Největší zájem o služby SFX JIB je začátkem zimního a letního semestru akademického školního roku na českých univerzitách.

 

 

Nejvyužívanější zdrojové systémy

Cile

 

Počet propojení na linkovací server SFX JIB prostřednictvím kliknutí na “tlačítko SFX” (a obdobné odkazy) v externích databázích, katalogu Aleph, Google Scholar a dalších zdrojových systémech.

 

Linkování na plné texty dokumentů a další kontextové služby je nejvíce využíváno v knihovních systémech Aleph, ve vyhledávačích Elsevier Scopus a MetaLib JIB, v databázi EBSCO Academic Search Complete a v seznamech časopisů SFX JIB.

 

 

Nejvyužívanější cílové systémy

Zdroje

 

Graf znázorňuje počet skutečných prokliknutí služeb z menu SFX na jednotlivé databáze a služby (propojení do MetaLibu, plných textů v databázích, záznamy v EZB aj.).

 

Nejvyužívanějšími službami SFX JIB je prolinkování na zjišťění dostupnosti dokumentu v českých knihovnách pomocí MetaLib JIB, na služby Dodání dokumentů provozované NK ČR, VPK a ePK, na získání plného textu v databázích Elsevier Science Direct, EBSCOhost Academic Search Complete a v kolekci volně přístupných Open Access a Public Domain e-časopisů. Mezi nejvyužívanější služby patří také zjištění dostupnosti dokumentu v katalogu NK ČR a pomocí Souborného katalogu ČR provozovaných v knihovním systému Aleph.

 

 

Nejpopulárnější časopisy

Nej casopisy

 

Nejvyužívanější elektronické časopisy dle počtu skutečných prokliknutí na časopis z menu SFX.

 

Mezi nejžádanější e-časopisy dostupné v plných textech patří volně přístupné Public Domain české časopisy Rudé právo, Archeologické rozhledy a Česká literatura. Mezi nejžádanější licencované předplácené e-časopisy dostupné čtenářům pracujícím s JIB patří Journal of biological chemistry, Československá psychologie, Umění, Proceedings of National Academy, Nature a Science.

 

Akce dokumentů