Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod O projektu Statistiky Statistiky SFX za 2013

Statistiky SFX za 2013

Statistické reporty využití SFX v roce 2013

Zobrazené grafy znázorňují využití linkovacího serveru SFX JIB a jeho služeb za rok 2013. Ve všech statistikách jsou prezentována skutečná prokliknutí uživatelů na vybrané služby. Uvedená čísla reprezentují pouze přístupy v rámci serveru SFX JIB a neodráží celkové využití databází (např. při přímém přístupu přes jednotlivé platformy poskytovatelů).

 

Využití SFX JIB

 

Celkový počet skutečných prokliknutí na libovolné služby zobrazené v menu SFX JIB.

 Přístupy SFX

Největší zájem o služby SFX JIB byl opet na začátcích zimního a letního semestru.

 

 

Nejvyužívanější zdrojové systémy

Zdroje

Počet propojení na linkovací server SFX JIB prostřednictvím kliknutí na “tlačítko SFX” (a obdobné odkazy) v externích databázích, katalogu Aleph, Google Scholar a dalších zdrojových systémech.

 

Při linkování je stějně jako v předchozím roce nejvyužívanější tlačítko SFX v knihovním katalogu. Dále je výrazné využití u databáze Elsevier a také z Metalibu JIB. Významný podíl prokliknutí na služby mají tradičně i seznamy e-časopisů JIB.

 

 

Nejvyužívanější cílové systémy

Cíle

Graf znázorňuje počet skutečných prokliknutí služeb z menu SFX na jednotlivé databáze a služby (propojení do MetaLibu, plných textů v databázích, záznamy v EZB aj.).

 

Nejvíce využívanou cílovou službou je Metalib, dále významné licencované databáze Elsevier a Ebscohost Academic Search Complete a v předních příčkách je také využití knihovního katalogu NKP. Potvrzuje se také trend masivního využívání volně dostupných kolekcí časopisů (kolecke OA časopisů, DOAJ, Institute for Czech Lit., Pubmed Central aj.).

 

 

Nejpopulárnější časopisy

Časopisy

Nejvyužívanější elektronické časopisy dle počtu skutečných prokliknutí na časopis z menu SFX.

 

I nadále je nejvyužívanější volně přístupný titul Rudé právo. Na druhém místě se umístil volně dostupný titul PLoS ONE a ihned za ním významný impaktovaný časopis Nature. V dalších příčkách se ukazuje významné využití volně dostupných českých titulů jako Umění, Archeologické rozhledy, Česká literatura, Mezinárodní politika a dalších.

 

Akce dokumentů